Eagle Group 314-16-1-18R-X Sink, (1) One Compartment
SKU #: 314-16-1-18R-X
Description
314 Series Sink, one compartment, 38-7/8"W x 27-1/2"D, 304 stainless steel construction, coved corners, 16" wide x 20" front-to-back x 13-1/2" deep compartment, 18" drainboard on right, 9-1/2"H backsplash with 1" upturn & tile edge, 8" OC splash mount faucet holes, 2" euro-style edges on front & sides, includes 3-1/2" basket drain, galvanized legs & side crossrails, adjustable plastic bullet feet, NSF (FLYER)