Eagle Group 414-16-1-18-X Sink, (1) One Compartment
SKU #: 414-16-1-18-X
Description
414 Series Sink, one compartment, 54-1/2"W x 27-1/2"D, 430 stainless steel top with 304 stainless steel sink bowl, coved corners, 16"W x 20" front-to-back x 13-1/2" deep compartment, 18" drainboards on left & right, 9-1/2"H backsplash with 1" upturn & tile edge, 8" OC splash mount faucet holes, 2" euro-style edge on front & sides, 3-1/2" basket drain with 1-1/2" outlet, galvanized legs & side crossbracing, adjustable plastic bullet feet, NSF (FLYER)