Eagle Group FN2016-1-18L-14/3 Sink, (1) One Compartment
SKU #: FN2016-1-18L-14/3
Description
Spec-MasterĀ® FN Series Sink, one compartment, 37-1/2"W x 27"D, 14/304 stainless steel top, coved corners, 16" wide x 20" front-to-back x 14" deep compartment, 18" drainboard on left, 9-1/2"H backsplash with 1" upturn & tile edge, 8" OC splash mount faucet holes, rolled edges on front & sides, includes 3-1/2" basket drain, stainless steel crossbracing on all sides, stainless steel legs & adjustable bullet feet, NSF