John Boos 3B244-1D24L Sink, (3) Three Compartment
SKU #: 3B244-1D24L
Description
"B" Series Sink, 3-compartment, 100"W x 29-1/2"D x 44"H overall size, (3) 24"W x 24" front-to-back x 14" deep compartments, (1) 24" left drainboard, 10"H boxed backsplash with 45° top and 2" return, (2) sets of splash mount faucet holes with 8" centers, 3-1/2" die-stamped drain openings, 16/300 stainless steel construction, stainless steel legs, adjustable side bracing, adjustable bullet feet, NSF, CSA-Sanitation