John Boos 43PB14314-1D24L Sink, (3) Three Compartment
SKU #: 43PB14314-1D24L
Description
Pro-Bowl Platter Sink, 3-compartment, 70-3/16"W x 36-1/2"D x 43"H overall size, (3) 14"W x 31" front-to-back x 14" deep compartments, (1) 24" left drainboard, 10"H boxed backsplash with 45° top & 2" return, (1) set of splash mount faucet holes with 8" centers, 3-1/2" die-stamped drain openings, 14/300 stainless steel construction, stainless steel legs, adjustable front & side bracing, adjustable bullet feet, NSF, CSA-Sanitation, KD