John Boos 43PB1618-2D24 Sink, (3) Three Compartment
SKU #: 43PB1618-2D24
Description
Pro-Bowl Sink, 3-compartment, 99-1/4"W x 23-1/2"D x 44-1/16"H overall size, (3) 16"W x 18" front-to-back x 12" deep compartments, (2) 24" left & right drainboards, 10"H boxed backsplash with 45° top and 2" return, (1) set of splash mount faucet holes with 8" centers, 3-1/2" die-stamped drain opening, 14/300 stainless steel construction, stainless steel legs, adjustable front & side bracing, & adjustable bullet feet, NSF, CSA-Sanitation