John Boos 43PB2028-2D20 Sink, (3) Three Compartment
SKU #: 43PB2028-2D20
Description
Pro-Bowl Sink, 3-compartment, 103-1/4"W x 33-1/2"D x 44-1/16"H overall size, (3) 20"W x 28" front-to-back x 12" deep compartments, (2) 20" left & right drainboards, 10"H boxed backsplash with 45° top and 2" return, (1) set of splash mount faucet holes with 8" centers, 3-1/2" die-stamped drain opening, 14/300 stainless steel construction, stainless steel legs, adjustable front & side bracing, adjustable bullet feet, NSF, CSA-Sanitation, KD