John Boos E3S8-1824-14L24 Sink, (3) Three Compartment
SKU #: E3S8-1824-14L24
Description
E-Series Sink, 3-compartment, 80-1/2"W x 29-1/2"D x 43-3/4"H overall size, (3) 18"W x 24" front-to-back x 14" deep compartments, (1) 24" left drainboard, 9-3/4"H boxed backsplash with 45° top and 2" return, (1) set of splash mount faucet holes with 8" centers, 3-1/2" diameter die-stamped drain openings, 18/300 stainless steel, galvanized legs & gussets, adjustable plastic bullet feet, NSF, CSA-Sanitation