There are no reviews yet for this product.
| Depth (approximate) | 4" deep |
| Capacity (approximate) | 50 oz (and up) |
| Brand | Thunder Group |
| Certifications | NSF |
| Diameter (approximate) | 8" |
| Construction | Plastic |
| Capacity | 56 oz |
| Color | Black |
| Material | Plastic |
| Shape | Round |
| Width (in) | 8.38 |
| Weight | 1.19 |
