$744.00 /each
$975.00 /each
$4,681.00 /each
$1,139.00 /each
$1,313.00 /each
$955.00 /each
$1,250.00 /each
$4,681.00 /each
$955.00 /each
$466.00 /each
$3,954.00 /each
$466.00 /each
$3,954.00 /each
$7,239.00 /each
$7,239.00 /each
$7,905.00 /each
$299.00 /each
$1,558.00 /each
$1,867.00 /each
There are no reviews yet for this product.
| Brand | Vulcan |
| Vent | Backriser With Hi-shelf |
| Certifications | NSF |
| Made in | USA |
| Legs | 6" adjustable legs |
| Total BTU | 16000 - 130000 |
| Oven Type | Standard |
| Range Base Style | Standard Oven |
| Exterior Finish | Stainless Steel Front & Sides |
| Control Type | Thermostatic |
| BTU | 95,000 BTU |
| Base | Standard Oven |
| Controls | Thermostatic |
| Category | Range, 36" Restaurant, Gas |
| Heat | Gas |
| Range Configuration | (1) 36" Griddle |
| Width (in) | 36 |
| Height (in) | 58 |
| Depth (in) | 34 |
| Weight | 610.00 |
