John Boos 3PBPS3224-1D24L Sink, (3) Three Compartment
SKU #: 3PBPS3224-1D24L
Description
Pro-Bowl Platter Sink, 3-compartment, 84-3/16"W x 29-1/2"D x 43"H overall size, (1) 24"W x 24" front-to-back x 12" deep compartment, (2) 32"W x 12" front-to-back x 12" deep compartments, (1) 24" left drainboard, 10"H boxed backsplash with 45° top & 2" return, (1) set of splash mount faucet holes with 8" centers, 3-1/2" die-stamped drain openings, 16/300 stainless steel construction, stainless steel legs, adjustable front & side bracing, adjustable bullet feet, NSF, CSA-Sanitation, KD