John Boos 43PB3024-2D36 Sink, (3) Three Compartment
SKU #: 43PB3024-2D36
Description
Pro-Bowl Sink, 3-compartment, 165-1/4"W x 29-1/2"D x 44-1/16"H overall size, (3) 30"W x 24" front-to-back x 12" deep compartments, (2) 36" left & right drainboards, 10"H boxed backsplash with 45° top and 2" return, (2) sets of splash mount faucet holes with 8" centers, 3-1/2" die-stamped drain opening, 14/300 stainless steel construction, stainless steel legs, adjustable front & side bracing, adjustable bullet feet, NSF, CSA-Sanitation, KD